آموزش تمامی نکات اولیه برای شروع طراحی سایت و تا مرتبه تخصصی و حرفه ایی, و همچنین آموزش کدنویسی و کار و مدیریت سی ام اس های متن باز, ارتقا کیفیت کدنویسی در طراحی انواح وب سایت ها.

زمانی که مخاطب به سایت شما مراجعه می کند وظیفه این شماست که مسیرهای مناسب را به او نشان دهید تا به خوبی محتوای سایت شمارا بررسی کند. برای این منظور شما نیاز به یک نقشه ی سایت مناسب دارید. مطمئن شوید که لینک های مهم طراحی سایت در مکان های مناسب باشند. بهترین مکان ترجیحا قسمت بالا، سمت راست صفحه است زیرا این نقطه اولین قسمتی است که مخاطبان به آن توجه می کنند. از منوهای مختلف در راست و چپ صفحه استفاده کنید.امروزه کاربران از مانیتورهایی با انواع وضوح صفحه استفاده می کنند. محدوده وضوح تصویر مختلف از حتی بالاتر است. وظیفه ی شما این است که تمامی این محدوده را پوشش داده و طراحی را متناسب با تمامی این محدوده انجام دهید. برای اعمال این موضوع بهترین روش، طراحی با استفاده از رابطه ی درصدی بین ابعاد تصویر، بجای روش مشخص کردن تعداد پیکسل های تصویر است تا جایی که می توانید به نقاط مختلف سایتتان لینک دهید. به مخاطبان خود این امکان را بدهید که از هر نقطه از سایت به‌تمامی قسمت های دیگر دسترسی داشته باشند. معمولا نمی توانید پیش‌بینی کنید که مخاطب در سایت به دنبال کدام قسمت از سایت می‌گردد. همچنین سعی کنید در قسمت پانویس طراحی سایت، دوباره لینک های مهم را قرار دهید.

این مورد به طراحی وب سایت، خدمات، محصولات و درونی سایت شما ارتباط دارد. اگر طراحی سایت شما خوب و جالب نباشد، بازدیدکنندگان به آن توجهی نمی کنند. پس یک عنصر بی نظیر و خاص ارائه دهید تا کاربران و مشتریان جذب آن شوند.

اگر بازدیدکنندگان به راحتی نتوانند با شما ارتباط برقرار کنند از بازدید مجدد وب سایت شما خودداری می کنند. اگر آنها به شما دسترسی نداشته باشند و پاسخ سریع از شما نگیرند، از سایت خارج می شوند و شما را فراموش می کنند که این کار تخریب ارزش و اعتبار شما را به همراه دارد. پس تا آنجا که می توانید به مشتریان گزینه و راه ارتباطی دهید.
شما باید سایت را به گونه ای طراحی کنید که مسیریابی در وب سایت شما برای بازدیدکننگان به آسانی انجام شود. کاربران در بسیاری از سایت ها دنبال موارد راحت هستند. شما و صفحه تماس همه این موارد باید مشخص باشند و به آسانی پیدا شوند. فونت متون مناسب باشد، لینک ها باید به راحتی دیده شوند پس هنگامی که وب سایت خود را طراحی می کنید به این نکات توجه کنید.

درون مایه ی وب سایت باید به راحتی قابل فهم باشد چون دارای مطالبی است که بازدیدکنندگان و مشتریان را به انجام امور مختلف تشویق می کند. این نکته تمام صفحات وب سایت شما دربر می گیرد. اگر کاربران متوجه محتوای وب سایت شما نشوند، وب سایت را ترک می کنند؛ پس در طراحی وب سایت، محتوا را با دقت بنویسید.

سایت شما باید صفحه ای جداگانه برای ارتباط بازدیدکنندگان با شما داشته باشد. این صفحه باید شامل اطلاعات تماس مانند ایمیل، فرم ارتباطی،آدرس و شماره تلفن شما باشد؛ مواردی همچون گواهینامه ها، صفحات شبکه های اجتماعی، توضیحات و کامنت ها در محتوای صفحات وب سایت،به شما ارزش و اعتبار می دهد.

به استانداردهاي طراحي وب سايت توجه کنيد. در اينترنت وب سايت هايی وجود دارد که از بيش از فريم در صفحه استفاده کرده اند. استفاده از تکنيک هاي غير متعارف و عدم توجه به استانداردها هرچند ممکن است باعث زيبايي وب سايت شود، اما باعث ناراحتی برخي ديگر از بازديد کنندگان سايت خواهد شد.

هر روز به تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند افزوده می شود، اما این بدین معنی نیست که سرعت اتصال آن ها به اندازه سرعت اتصال شماست. تحقیقات و مطالعات اخیر نشان داده است که سرعت لود صفحه مهم ترین فاکتور رنکینگ می باشد. یک مشتری بالقوه علاقه و اشتیاق خودش را برای دیدن وب سایت شما از دست می دهد اگر بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از سایت بالا نیاید. پس سایت خود را سبک و روان طراحی کنید تا بتوانید مشتریان و بازدیدکنندگان را راضی نگه دارید.
درباره محتوای وب سایت خود فکر کنید. هر چقدر که وب سایت شما زیبا طراحی شده باشد چنانچه اطلاعات مورد نیاز کاربران را ارائه ندهید، از شما رو برمی گردانند. کاربران به دنبال اطلاعات و محتوا به سایت شما آمده اند و وب سایت باید به آنها حس خوبی از یافتن اطلاعات درست، مفید و سهل الوصول همراه با زیبایی گرافیکی القا کند. در ارائه اطلاعات و توضیحات دست و دل باز باشید، شاید برخی از اطلاعات ساده ای که به نظر شما حائز اهمیت نیستند برای کاربران وب سایت شما بسیار جذاب باشند.

رنگ ها می توانند نقش مهمی در طراحی سایت شما داشته باشند. حتی بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید. رنگ ها بر قابلیت استفاده سایت تأثیر مهمی دارند. علاوه بر رنگ هایی که در کنار هم جلوه خاص و زیبایی را به سایت شما می بخشند، رنگ هایی هم وجود دارند که کاربران به محض دیدن آنها سایت شما را ترک میکنند. موارد ذکر شده تنها تعدادی از نکات مهم در طراحی سایت می باشد که هر چند ابتدایی، ولی بسیار کاربردی و پر اهمیت هستند که در عین سادگی بسیاری از صاحبان سایت به آن ها توجه نمی کنند. پس آن ها را حتماً جدی بگیرید و آنها را امتحان کنید. در پایان نتیجه را نسبت به حالت قبل مقایسه کنید و متوجه تأثیرات این نکات شوید.

این نکته بسیار مهم است. بین بازدیدکنندگان و اطلاعات، حداقل کلیک ممکن را در نظر بگیرید تا بازدیدکننده مجبور نباشد برای دستیابی به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک کند. کلیک کردن زیاد باعث می شود که بازدیدکنندگان سایت را ترک کنند.

وب سايت شما باید براي موتورهاي جستجو بهينه شود. بهترين و کم هزينه ترين راه براي جذب مخاطب برای وب سايت شما، استفاده از کليک ارگانيک است. کليک يعني بازديدکنندگاني که با کليک برروي لينک وب سايت شما در موتورهاي جستجو به وب سايت شما آمده اند. اين نوع کليک کم هزينه ترين راه براي جذب بازديدکنندگان به وب سايت شماست. در حين طراحي وب سايت به اين موضوع توجه کنيد.

به خاطر داشته باشید با هر شخصی که در ارتباط هستید و یا خدمات خود را به اوعرضه می کنید، بی نظیر است و هر کدام انتظار منحصر به خود را از محصولات شما دارند.
همیشه سعی کنید مشتری های خود را بشناسید، اطلاعات شخصی آنها را نگه دارید و از این اطلاعات برای ایجاد تعامل با آنها استفاده کنید.

شما باید به کاربران و مشتریان وب سایت خود این اطمینان را بدهید که مطالب و داده هایی که در اختیار شما قرار می دهند، مخفی ومحرمانه خواهد ماند و در اختیار فرد دیگری قرار نخواهد گرفت. اگر شما فروشنده هستید باید از بسترمطمئن استفاده کنید. اگر شما از مشتریان و مخاطبان تقاضای آدرس ایمیل و تلفن می کنید باید به حریم شخصی آنها احترام بگذارید. پس تلاش کنید اعتماد کاربران و بازدیدکنندگان را با حفظ ایمنی اطلاعات آنها جلب کنید.

به حداقل رساندن استفاده از تصاویر به اعتقاد من گاهی اوقات ساده ترین طراحی برای سایت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. سایتی ساده اما بسیار مرتب طراحی کنید. طراحی وب سایت خود را با تصاویر بزرگ که بسیار بارگذاری سایت را طولانی می کند، در هم نریزید. در عوض می توانید هوشمندانه از جداول و آیکون‌های شکیل استفاده کرده و به این طریق نظر مخاطب را به سمتی که می خواهید جلب کنید.بسیار پیش‌آمده که با طراحی سایت هایی مواجه شده باشید که با فونت‌هایی عجیب و رنگ هایی مثل صورتی روشن یا سبز طراحی‌شده‌اند. فقط با نگاه به فونت موجود در این سایتها متوجه می شوید که طراحی این سایت ها به‌هیچ‌عنوان حرفه‌ای نیست. هرگز از فونت های فانتزی و کمیک که ممکن است در بعضی رایانه ها قابل‌دسترسی نباشند استفاده نکنید. درصورتی‌که فونت انتخابی شما در رایانه ی مخاطب شما موجود نباشد رایانه از فونت پیش‌فرض استفاده خواهد کرد که اصلا برای سایت شما مطلوب نیست. پس سعی کنید از فونت های محبوب و پرکاربرد استفاده کنید. فونت های پیشنهادی من به شما است.
مخاطب به محتوای سایت بیشتر از طراحی سایت اهمیت می دهد.

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها دارای مقالاتی هستند.